بهترین دستگاه لیزر دائمی و لیزر موهای زائد ۲۰۱۹

بهترین دستگاه لیزر دائمی و لیزر موهای زائد ۲۰۱۹

ahmad mehranfar tarlan parvaneh shabnam gholikhani

بهترین دستگاه لیزر دائمی و لیزر موهای زائد ۲۰۱۹

بهترین دستگاه لیزر دائمی و لیزر موهای زائد ۲۰۱۹

لیزر موهای زائد یک روش پزشکی است که از یک پرتوی متمرکز از نور (لیزر) برای از بین بردن موهای ناخواسته استفاده می کند.

هنگام لیزر موهای زائد ، لیزر نوری را منتشر می کند که توسط رنگدانه (ملانین) در مو جذب می شود. انرژی نور به گرما تبدیل می شود و به کیسه های لوله ای شکل داخل پوست (فولیکول های مو) که مو ایجاد می کند آسیب می رساند. این آسیب رشد آینده مو را مهار یا به تأخیر می اندازد.

اگرچه لیزر موهای زائد به طور موثری رشد مو را برای مدت طولانی به تأخیر می اندازد ، اما معمولاً به ریزش دائمی مو منجر نمی شود. چندین روش لیزر موهای زائد برای برداشتن موهای اولیه لازم است ، و همچنین ممکن است به درمان های لازم نیز احتیاج پیدا کنید. لیزر موهای زائد برای افرادی که پوست سبک دارند و موهای تیره دارند موثر است.
چرا تمام شد

از لیزر موهای زائد برای کاهش موهای ناخواسته استفاده می شود. محل های درمان معمول شامل پا ، زیر بغل ، لب فوقانی ، چانه و خط بیکینی است. با این وجود ، درمان موهای ناخواسته تقریباً در هر ناحیه ، به جز پلک یا محیط اطراف ، امکان پذیر است.

رنگ مو و نوع پوست بر موفقیت لیزر موهای زائد تأثیر می گذارد. اصل اساسی این است که رنگدانه مو ، اما نه رنگدانه پوست ، باید نور را جذب کند. لیزر باید ضمن جلوگیری از آسیب رساندن به پوست ، فقط به فولیکول مو آسیب برساند. بنابراین ، تضاد بین مو و رنگ پوست - موهای تیره و پوست سبک - بهترین نتیجه را به همراه دارد.

در صورت وجود اختلاف کمی بین رنگ مو و پوست ، خطر آسیب پوست بیشتر است ، اما پیشرفت های موجود در فناوری لیزر باعث شده است که لیزر موهای زائد را برای افرادی که پوست تیره تری دارند ، انتخاب کند. لیزر موهای زائد برای رنگ موهایی که نور را به خوبی جذب نمی کنند موثر است: خاکستری ، قرمز ، بلوند و سفید. با این حال ، گزینه های درمانی لیزر برای موهای با رنگ روشن همچنان توسعه یافته است.
درخواست یک قرار ملاقات در کلینیک مایو

لیزر

خطرات

خطرات عوارض جانبی با توجه به نوع پوست ، رنگ مو ، برنامه درمانی و پیروی از مراقبت های پیش از درمان و پس از درمان متفاوت است. رایج ترین عوارض لیزر موهای زائد شامل موارد زیر است:

سوزش پوست. ناراحتی موقتی ، قرمزی و تورم بعد از لیزر موهای زائد امکان پذیر است. علائم و نشانه ها به طور معمول طی چند ساعت از بین می روند.
تغییر رنگدانه لیزر موهای زائد ممکن است پوست آسیب دیده را تاریک یا روشن کند ، معمولاً به طور موقت. روشنایی پوست در درجه اول بر کسانی که از قرار گرفتن در معرض آفتاب جلوگیری نمی کنند قبل یا بعد از درمان و افرادی که پوست تیره ای دارند ، تأثیر می گذارد.

به ندرت ، لیزر موهای زائد می تواند باعث ایجاد تاول ، پوسته پوسته شدن ، جای زخم یا سایر تغییرات در بافت پوست شود. سایر عوارض جانبی نادر شامل خاکستری شدن موهای درمان شده یا رشد بیش از حد مو در مناطق تحت درمان ، به خصوص در پوستهای تیره است.

به دلیل احتمال آسیب دیدگی چشم ، لیزر موهای زائد برای پلک ها ، ابروها یا مناطق اطراف آن توصیه نمی شود.
چگونه آماده می کنید

اگر علاقه مند به لیزر موهای زائد هستید ، پزشکانی را انتخاب کنید که دارای مجوز در یک تخصص مانند پوست یا جراحی زیبایی باشد و در زمینه لیزر موهای زائد نیز داشته باشد. اگر یک دستیار پزشک یا پرستار دارای مجوز عمل را انجام می دهند ، مطمئن شوید که پزشک نظارت می کند و در طول درمان در دسترس است. در مورد اسپا ، سالنها یا سایر امکاناتی که به پرسنل غیرمجاز اجازه می دهد لیزر موهای زائد را انجام دهند ، محتاط باشید.

قبل از لیزر موهای زائد ، با پزشک مشورت کنید تا مشخص شود که آیا این گزینه درمانی مناسب برای شما است یا خیر. پزشک شما به احتمال زیاد موارد زیر را انجام می دهد:

تاریخچه پزشکی خود را ، از جمله استفاده از داروها ، تاریخچه اختلالات پوستی یا زخم و روشهای قبلی برداشتن مو را مرور کنید
در مورد خطرات ، مزایا و انتظارات ، از جمله اینکه لیزر موهای زائد چه کاری را برای شما انجام می دهند و گفتگو ندارید ، بحث کنید
عکس بگیرید تا برای ارزیابی های قبل و بعد و بررسی های طولانی مدت استفاده شود

در مشاوره ، درباره یک برنامه درمانی و هزینه های مربوط به آن صحبت کنید. لیزر موهای زائد معمولاً یک هزینه خارج از جیب است.

پزشک همچنین برای تهیه لیزر موهای زائد دستورالعمل خاصی را ارائه می دهد. اینها شامل موارد زیر است:

ماندن از آفتاب. توصیه های پزشک خود را برای جلوگیری از قرار گرفتن در معرض آفتاب ، معمولاً تا شش هفته قبل از درمان ، دنبال کنید و روزانه از یک ضد آفتاب با طیف گسترده استفاده کنید.
پوست شما را سبک تر می کند. از هرگونه کرم های ضد آفتاب که پوست شما را تیره می کند ، خودداری کنید. پزشک ممکن است در صورت داشتن لکه های براق یا تیره پوست ، کرم سفید کننده پوست را تجویز کند.
اجتناب از سایر روش های رفع مو. شستن ، اپیلاسیون و الکترولیز می تواند فولیکول مو را مختل کند و باید حداقل چهار هفته قبل از درمان از آن خودداری کرد.
جلوگیری از داروهای رقیق کننده خون. قبل از عمل از پزشک خود بپرسید که از چه داروهایی مانند آسپرین یا داروهای ضد التهاب جلوگیری می کنید.
منطقه درمان اصلاح پیرایش و تراشیدن روز قبل از لیزر توصیه می شود. موهای بالای پوست را از بین می برد که می تواند باعث صدمه سطح پوست از موهای سوخته شود ، اما ساقه مو را در زیر سطح سالم نگه می دارد.

چه انتظاری دارید

معمولاً نیاز لیزر موهای زائد تهران beheshtclinic.com به یک سری دو تا شش درمان دارد. فاصله بین درمانها بسته به موقعیت مکانی لیزر موهای زائد تهران متفاوت خواهد بود:

لیزر موهای زائد در تهران در مناطقی که مو به سرعت رشد می کند ، مانند لب فوقانی ، درمان ممکن است در چهار تا هشت هفته تکرار شود. در مناطقی از رشد آهسته مو مانند پشت ، درمان ممکن است هر 12 تا 16 هفته باشد.

برای محافظت در برابر هر روش درمانی ، عینک مخصوصی را برای محافظت از چشمان خود در برابر پرتو لیزر به دست می آورید. یک دستیار ممکن است در صورت لزوم دوباره سایت را اصلاح کند. پزشک ممکن است یک ماده بی حس کننده موضعی را برای پوست شما اعمال کند تا هرگونه ناراحتی در طول درمان را کاهش دهد.
در طول عمل

پزشک یک دستگاه لیزر دستی را به پوست شما فشار می دهد. بسته به نوع لیزر ، یک دستگاه خنک کننده در نوک ابزار یا یک ژل خنک ممکن است برای محافظت از پوست شما و کاهش خطر عوارض جانبی استفاده شود.

هنگامی که پزشک لیزر را فعال می کند ، پرتوی لیزر از پوست شما به سمت فولیکول های مو عبور می کند. گرمای شدید ناشی از پرتوی لیزر به فولیکول های مو آسیب می رساند ، که مانع از رشد مو می شود. ممکن است احساس ناراحتی کنید ، مانند یک گرمازدگی گرم ، و احتمالاً از دستگاه خنک کننده یا ژل احساس سرماخوردگی خواهید کرد.

درمان یک ناحیه کوچک مانند لب فوقانی ممکن است تنها چند دقیقه طول بکشد. درمان یک منطقه بزرگتر مانند کمر ممکن است بیش از یک ساعت طول بکشد.
بعد از عمل

ممکن است چند ساعت اول بعد از لیزر موهای زائد ، قرمزی و تورم را متوجه شوید.

برای کاهش هرگونه ناراحتی ، یخ را در ناحیه تحت درمان قرار دهید. اگر بلافاصله پس از لیزر موهای زائد ، واکنش پوستی داشته باشید ، پزشک ممکن است یک کرم استروئید را در ناحیه آسیب دیده اعمال کند.

پس از لیزر موهای زائد و بین درمان های برنامه ریزی شده ، از قرار گرفتن در معرض آفتاب - هم نور آفتاب طبیعی و هم تخت های برنزه - به مدت شش هفته و یا طبق دستور پزشک خودداری کنید. روزانه از یک ضد آفتاب با طیف گسترده استفاده کنید.
نتایج

موها بلافاصله از بین نمی روند ، اما شما آنها را در طی یک روز از هفته ها به هفته ها می ریزید. این ممکن است مانند رشد مداوم مو به نظر برسد. درمان های مکرر معمولاً ضروری هستند زیرا رشد و ریزش مو بطور طبیعی در یک چرخه اتفاق می افتد ، و لیزر درمانی در مرحله رشد جدید با فولیکول های مو بهترین کار را انجام می دهد.

نتایج به طور قابل توجهی متفاوت است و پیش بینی دشوار است. اکثر افراد موهای زائد را که چندین ماه طول می کشد ، تجربه می کنند و ممکن است سالها طول بکشد ، اما لیزر موهای زائد موهای زائد را برای شما ثابت نمی کند. وقتی موها دوباره رشد می کنند ، معمولاً از ظریف تر و رنگی سبک تر است.

برای کاهش موهای بلند مدت ممکن است شما به درمان های لیزر نیاز داشته باشید.
در مورد لیزرهای خانگی چطور؟

در سال های اخیر ، لیزرهایی که می توانند در خانه برای رفع مو استفاده شوند ، در دسترس قرار گرفتند. این دستگاه ها ممکن است باعث کاهش موی متوسط شوند. اما هیچ مطالعه بزرگی در رابطه با میزان مقایسه این دستگاهها با لیزر موهای زائد که در مطب پزشک انجام می شود ، مقایسه نشده است.

علاوه بر این ، سازمان غذا و داروی این دستگاه های لیزر موهای زائد خانگی را لوازم آرایشی و بهداشتی می داند ، نه پزشکی ، به این معنی که آنها همان اندازه که سایر دستگاه های پزشکی مورد بررسی قرار نمی گیرند. در حال حاضر ، مطالعات طولانی و طولانی در مورد میزان ایمن و مؤثر بودن ماشینهای خانگی انجام نشده است.

اگر تصمیم به استفاده از دستگاه لیزر موهای زائد خانگی دارید ، دستورالعمل های موجود در مورد دستگاه را دنبال کنید تا در کاهش خطر صدمات به خصوص آسیب دیدگی چشم کمک کند.


فال قهوه
فال قهوه
طالع بینی ازدواج
طالع بینی ازدواج
کف بینی آنلاین
کف بینی آنلاین
فال انبیاء
فال انبیاء
فال عطسه
فال عطسه
فال حافظ روزانه
فال حافظ روزانه
فال تاروت روزانه
فال تاروت روزانه
فال تاروت کائنات
فال تاروت کائنات
فال تاروت 10 کارتی
فال تاروت 10 کارتی

اگه بخواید میتونید راحت تر دوباره این صفحه رو پیدا کنید

✅ با این کانال دیگه برای فال و طالع بینی و سرکتاب و اینها دنبال جایی نمیکردی 👇 رایگان هم هست ها💅
تلگرام
تلگرام
سروش
سروش
روبیکا
روبیکا
آی گپ
آی گپ
ایتا
ایتا
بله
بله

فال قهوه
فال قهوه
طالع بینی ازدواج
طالع بینی ازدواج
کف بینی آنلاین
کف بینی آنلاین
Copyright © 2014 - 2024 | تمامی حقوق این وب سایت برای nasimbox.ir محفوظ است
طراحی و اجرا:nasimbox.ir | نقشه سایت